Pateicoties Irānas un Armēnijas seno tradīciju un laikmetīgās dzejas redzējuma tuvināšanās alķīmijai, TANEEN-O-TAN ENSEMBLE sniegums pārceļ mūs pasaulē, kur dziļa iedvesma un virtuozs izpildījums savijas vienā veselumā, lai kalpotu mākslinieciskiem, inovatīviem un radošiem meklējumiem.
Ansambļa dibinātājs un vadītājs ir Madžids Khaladža. Viņa reibinošos un hipnotizējošos dejas ritmus iedvesmo Persijas un Armēnijas senā elpa. Ansamblis izveidojās, tiekoties trim izpildītājmāksliniekiem un diviem dziedātājiem ar līdzīgiem uzskatiem un centieniem. TANEEN-O-TAN ENSEMBLE varenās un dinamiskās muzikālās kompozīcijas aicina klausītājus sev līdzi, ārpus laika un telpas robežām.
Madžids Khaladža
“Vissatriecošākais Persijas mūzikas pasaules perkusionists”, tā pasaulē labi zināmo meistaru un tradicionālās spēles pasniedzēju raksturo Francijas laikraksts LaMonde. Madžids Khaladža ir mācījis irāņu perkusijas SEMO un Sorbonnas universitātes Mūzikas institūtā. Kopš 1988. gada viņš ir viesprofesors Bāzeles mūzikas akadēmijā Šveicē un mūzikas pilsētā Parīzē. Viņš ir strādājis kopā ar izciliem persiešu mūzikas izpildītājmāksliniekiem un rakstījis kompozīcijas tādiem slaveniem mūziķiem kā Rejs Kūders un Līza Džerārda.
Madžids Khaladža ir radījis jaunu perkusijas skolu Irānā, kas tiek atzīta un cienīta tās autentiskuma, stila skaistuma, daudzveidīgo ritmu un izsmalcināto improvizāciju dēļ. Viņa koncerti visa pasaulē ir īsti mūzikas mākslas darbi. Viņš publicējis arī daudz rakstu par mūziku. Mākslinieks dzīvo un strādā Parīzē.
Rubens Harutjuņans
Armēņu izcelsmes mūziķis un dziedātājs ir dzimis Irānā, ģimenē, kurā dziedāšana bija tradīcija, ko viņš ir pilnībā pārmantojis. Zinātkāre mudināja Rubenu Haratjuņanu studēt akadēmisko mūziku, kā arī baroka mūziku un flamenko dziedāšanas mākslu. Kopš 1979. gada viņš pasniedz mūziku Francijā. Rubens Harutjuņans ir viens no dibinātājiem vairākiem mūzikas ansambļiem – Eptachordio (baroka mūzika), Kotchnak (tradicionālā armēņu mūzika) un Arena Blanca (flamenko mūzika). Mākslinieks ir koncertējis daudzviet pasaulē, kā arī spēlējis pavadījumu teātra izrādēs un īsfilmās.
Sāra Hamidi
Dzimusi Isfahānā, Irānā, septiņus gadus studējusi klasisko radif repertuāru pie izcilā vokālista Mohamada Rezas Šadzarjana skolnieka, meistara Maedena Tabatabaja. Mācījusies operdziedāšanu Sentmorē konservatorijā. Pašlaik Sāra Hamidi pasniedz mūziku Parīzē. Viņa ir piedalījusies vairākos Eiropas mākslas projektos, sniedzot koncertus daudzviet Eiropā. Pateicoties savām savdabīgajām vokālajām dotībām, viņa tiek uzskatīta par vienu no perspektīvākajām savas paaudzes dziedātājām.
Šadi Fathi
Dzimusi 1977. gadā Teherānā, kurdu ģimenē. Šadi Fathi ir mācījusies setāra spēli pie izcilā setāras un taras spēles meistara Dariuša Talaji. Jau piecpadsmit gadu vecumā viņa sniedza setāras spēles solo koncertus. Lai pilnveidotos, viņa ir apguvusi arī tombaka spēli pie Araša Farhangfara un dafa spēli pie Mehrdada Karin-Khavari irāņu Kurdistānā. 2002. gadā viņa pārcēlās uz Franciju un ir piedalījusies daudzos mūzikas, dejas un teātra projektos, ko bagātinājusi ar persiešu mūzikas klātbūtni.
Artjoms Minasjans
Dzimis Vedi, Armēnijā 1979. gadā. 1999. gadā iestājies Erevānas Nacionālajā mūzikas akadēmijā “Komitas”,Tautas instrumentu nodaļā, lai apgūtu duduka spēli. Vēlāk viņš saņēmis pirmo prēmiju republikāniskajā festivālā “Mana Armēnija, brīva un neatkarīga”. Kopš 2007. gada dzīvo Francijā, koncertē daudzviet pasaulē. Viņa izpildījuma maniere ir tīra un spēcīga, ar plašu diapazonu, un viņu viennozīmīgi var uzskatīt par vienu no labākajiem mūsdienu duduka spēles meistariem.
Biļetes var iegādāties:
- Biļešu Servisa interneta vietnē www.bilesuserviss.lv,
- Biļešu Servisa pārdošanas vietās visā Latvijā,
- pasākuma norises vietā pirms koncerta.
Informācija pa tālruni: (+371) 28252314