Rumi Fest

Mohammads Rasouli

momad_bMohammada Rasouli dzīves neatņemama sastāvdaļa ir niedru flauta – nejs, viens no senākajiem Persijas mūzikas instrumentiem, pazīstams jau ilgi pirms mūsu ēras. Mohammads Rasouli ir starp tiem nedaudzajiem neja spēles virtuoziem, kuri ir atzīti Rietumu pasaulē.

Neja spēli Mohammads sāk apgūt 1991. gadā meistara Mehdi Ebrahimi vadībā. Vēlāk viņš absolvē Teherānas Mākslas universitāti, kur mācās pie meistara Abdolnaghi Afsharnia. Pabeidzis akadēmiskās studijas, viņš turpina pilnveidot savu meistarību. Viņš ir Irānā plaši pazīstamā ansambļa “Chahad” dalībnieks un pasniedz neja spēli Teherānas un Gorganas mūzikas skolās.

Kopš 2004. gada Mokammads Rasouli dzīvo Varšavā, Polijā. Viņš koncertē kopā ar Mariju Pomjanovsku un ansambli “Neyriz”. Mohammads ir ierakstījis vairākus neja solo diskus, kuros spēlē persiešu klasisko mūziku, viņš spēlē neju arī albumu “Sholiz” un “Chopin na 5 kontynentah” ierakstos, kā arī piedalījies filmu “Jan Pawel II: Szukalem Was…” (Es meklēju tevi…) un “Wino truskawkowe” (Zemeņu vīns) mūzikas izpildījumā, ko sarakstījis izcilais poļu komponists Mihals Lorencs.

Ansambļu “Chakad” un “Zespół Polski” sastāvā un ar solo kompozīcijām Mohammads Rasouli ir piedalījies daudzos mūzikas festivālos un koncertos Irānā, Polijā, Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Austrijā, Vācijā, Šveicē, Itālijā un Japānā. Polijā spēlējis NEYNAVA kopā ar vairākiem Polijas simfoniskiem orķestriem, piemēram “Kalisz”, “Radom”, “Słupsk”, “Łódz”, “Beethoven Krakow” un “Katowice Orchestra”.

Video