Mākslinieki

Volkans IndžuvezsVolkans Indžuvezs

Volkans Indžuvezs, ļoti talantīgs mūziķis, sāka mācīties spēlēt ģitāru jau vidusskolā, bet neja (niedres flautas) spēli apguva konservatorijā pie meistara Kašifa Demireza. Improvizējot ar tradicionālās turku mūzikas elementiem, Volkans ir radījis pats savu individuālo izpildīšanas stilu.

 

>> Vairāk par izpildītāju

 


HallâjvashânHallâjvashân

Grupa “Hallâjvashân” Māmli Merati vadībā izpilda tradicionālo persiešu mūziku un kurdu dziesmas, spēlējot uz kurdu, persiešu, armēņu un spāņu mūzikas instrumentiem.
Māmli (Mohammadali) Merati, komponists, multiinstrumentālists un skaņu inženieris, savu pamata instrumentu kamanči spēlē jau vairāk nekā 20 gadus.

 

>> Vairāk par izpildītāju

 


Avšaloms Fardžuns & Avi AgababaAvšaloms Fardžuns & Avi Agababa

Avšaloms Fardžuns, ansambļa “Bustan Abraham Ensamble” dibinātājs, spēlē kānūnu, seno 90 stīgu klavieru priekšteci. Avšaloms spēlē kānūnu netradicionālā manierē, pētot un pielietojot paņēmienus, kas raksturīgi gan Austrumu, gan Rietumu mūzikai.

Avi Agababa, ievērojamais perkusionists no Izraēlas, padziļināti pēta Vidusjūras valstu mūziku un ritmus. Viņa izpildījumam raksturīgs plašs skanējuma diapazons un spēcīgas muzikālas kulminācijas.

 

>> Vairāk par izpildītāju

 


Vardans Hovanisjans & Emre GiltekinsVardans Hovanisjans & Emre Giltekins

Vardans Hovanisjans, duduka spēles virtuozs, mācījies pie pasaulē atzīta meistara Hačika Hačatrjana. Audzis tradicionālās armēņu mūzikas gaisotnē, viņš viegli improvizē arī ar dažādu valstu mūziku, apvienojot tautas mūzikas un džeza ritmus.

Emre Giltekins, audzis ģimenē, kurā muzicēšana ir tikpat dabiska kā elpošana. Dzimis Laluvjērā, Beļģijā, Emre iepazina mūziku, pateicoties savam tēvam, kurš viņam mācīja saza un lautas spēli. Šodien Emre Giltekins ir atzīts mākslinieks, viņš piedalās daudzos muzikālos projektos un darbojas dažādos mūzikas virzienos.

 

>> Vairāk par izpildītāju

 


Akustisko ģitāru trio AG 3'o Akustisko ģitāru trio AG 3’o

Aivars Hermanis, ir beidzis Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas skolu. Kā profesionāls ģitārists spēlējis grupās “Suvenīrs”, “Tip-Top”, “Modo”, “Opus”, “Remix”, Raimonda Paula ansamblī un Laimas Vaikules grupā. Aivars sadarbojas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri un Krievijas Valsts radio un televīzijas simfonisko orķestri. Dažādu grupu sastāvā uzstājies Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, ASV, Kanādā, Vācijā u. c. valstīs. Akompanējis un aranžējis mūziku kinofilmām un televīzijas pārraidēm, piedalījies daudzu disku ierakstīšanā un ir vairāk nekā 100 dziesmu un instrumentālu skaņdarbu autors.

Mārcis Auziņš, Madonas bērnu mūzikas skolas klavieru klases absolvents, turpinājis muzikālo izglītību Rīgas Doma kora skolas Mūsdienu ritma mūzikas programmā. Pēc tam turpinājis pilnveidoties pie tādiem izciliem pasniedzējiem kā Reinērs Bāsuns van der Grintens Amsterdamā, dāņu komponists un ģitārists Kristians Franks, Deivs Lībmanis u. c. Pašlaik uzstājas kopā ar Amber, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Laimu Vaikuli, Raimondu Paulu, Kažu, Juststone u. c. mūziķiem, kā arī ar grupām “City Jazz Big Band”, “Twin-Town”, “Funk Theraphy”, “Deniss Pashkevich Quartet.

Kaspars Zemītis, viens no pazīstamākajiem akustiskās ģitāras spēles meistariem Latvijā, ir pieprasīts mākslinieks, kas viegli improvizē dažādos žanros. Kaspars ir spēlējis slavenajā grupā “Time after time”, akompanējis Lindai Līnai, Intaram Busulim un Renāram Kauperam, kā arī uzstājies kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Akadēmisko kori.

 

>> Vairāk par izpildītāju

 


<Andalusia
Ceļš uz Andalūziju

Valerio Čakone, slavens ģitārists, ir beidzis Maskavas Gnesinu vārdā nosaukto mūzikas akadēmiju un ir Starptautiskās ģitāras fiestas Berlīnē laureāts.

Elglorio, talantīgs virtuozs – trompetists, ir daudzu džeza festivālu laureāts, ar flamenko kolektīvu kopā strādā jau vairākus gadus un smalki jūt Austrumu mūzikas krāsas nianses.

Elmarito, pazīstams ģitārists, ir absolvējis Kristīnes Irēnas Flamenko akadēmiju Seviļā.

Ksenija Čakone, kahona, spēles meistare, apguvusi šī senā sitamā mūzikas instrumenta spēli savā izcelsmes zemē Peru.

 

>> Vairāk par izpildītāju