Rumi Fest

Anatolijs Lomonosovs

lomonosov_bAnatolijs Lomonosovs ir labi pazīstams Baltijas un Polijas mūziķu aprindās. Viņš pirmais Lietuvā sāka spēlēt cītaru, kopš 1981. gada viņš uz cītaras izpilda klasisko Ziemeļindijas mūziku.

1984. gadā Anatolijs Lomonosovs nodibināja Ziemeļindijas klasiskās mūzikas ansambli “Svara”.
No 1985.‒1987. gadam mūziķis ir mācījies pie Aviša Kulkarni (Kartik Kumar skola).
Kopš 1987. gada ir leģendārā cītaras meistara Ustad Imrat Khan skolnieks.Vairākas reizes ir stažējies pie sava skolotāja Kalkutā. Anatolijs ir uzstājies Ramakrišnas misijā Kalkutas televīzijā.

Anatolijs Lomonosovs ir četru albumu autors. Ir uzstājies Latvijā, Igaunijā, Polijā. Koncertējis ar pazīstamiem indiešu klasiskās mūzikas meistariem – Fazal Quereshi, Anindo Catterjee, Vasi Ahmed Khan, Shri Ruda Narayan Kalyani, Sanjiu Sahaj. Tāpat uzstājies kopā ar lietuviešu džeza mūziķiem un Lietuvas Valsts simfonisko orķestri.
Paralēli koncertdarbībai pasniedz indiešu klasisko mūziku, organizē mūzikas festivālu “SurSadhana” Lietuvā.

IMG_5798

Kopā ar Anatoliju Lomonosovu festivālā uzstāsies viņa skolniece Olga Savina (tampura) un jaunais, daudzsološais tablists Eduards Samersovs (tabla), kurš pārstāv vienīgo Baltijas reģiona indiešu klasiskās mūzikas skolu “Sarasvati”, kas atrodas Rīgā.

Eduards Samersovs jau no piecu gadu vecuma spēlē klavieres un vijoli. Mācījies tablas spēli pie Rīta Kamičaiša un Snjiu Shahaj patriarha Benaresa Gharina.

Video

Foto

lomonosov2 lomonosov3 lomonosov4