SAULIUS PETREIKIS TRIO
Sauļus Petreikis – viens no nedaudzajiem Eiropā, kuram ir unikāla mūzikas instrumentu kolekcija no visas pasaules un kurš izmanto tos, lai sacerētu un izpildītu savu mūziku. Kaut arī Sauļus ir studējis klasiskās trompetes spēli Klaipēdas Stasa Šimkusa vārdā nosauktajā konservatorijā (2001–2004), Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā (2004–2010) un spēlējis pūtēju orķestrī “Trimitas” (2006–2008), pēdējos desmit gadus viņš ir pilnībā nodevies pasaules mūzikas, īpaši persiešu melodiju, izpētei.
Mūzikā viņam izdodas apvienot vieglu rotaļīgumu ar patiesu sirsnību un spontānu izpausmi ar pamatīgu dažādu stilu sintēzi. Sauļus profesionāli spēlē dažādus pūšamos instrumentus no visas pasaules; viņš meistarīgi spēlē klasiskos un indiešu bansuri; ķīniešu hulusi un dizi; grieķu flogeru; Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Nepālas flautas, īru un skotu flautas, persiešu neju, armēņu duduku un zurnu, slovāku fujaru, itāļu, Dienvidamerikas un ungāru okarīnu, austrāliešu didžeridū, karībiešu gliemežvākus, slovāku svilpi un mutes harmonikas. Viņš spēlē arī havajiešu ukuleli, afrikāņu kalimbu, šekeri, džembi un praktizē Tuvas rīkles dziedāšanu un tibetiešu virstoņa skandēšanu. Audzis folkloristu ģimenē, Sauļus pievērš lielu uzmanību lietuviešu tautas mūzikai – viņš spēlē dažādus ragus, svilpes un kankli. Sauļus Petreikis nemitīgi meklē jaunas skaņas, drosmīgi eksperimentē un improvizē, un tāpēc daudzi mūzikas meistari no dažādām valstīm augstu vērtē viņa spēles izaugsmi. Viņš ir apguvis Austrumu pūšamo instrumentu spēles noslēpumus pie armēņu, persiešu un indiešu izpildītājiem: Dživana Gasparjana, Mohammada Rasuli, Nadaprema (Ernesta Japifanova).
Sauļus Petreiķa programma ir ļoti daudzkrāsaina, tā mainās atkarībā no klausītājiem un vietas, kur tā tiek atskaņota. Sauļus festivālā uztāsies kopā ar:
Jons Krivicks ir pieredzējis mūziķis, komponists, dzejnieks un izpildītājs, kurš spēlē tādās grupās kā “Saulius Petreikis Orchestra”, “Last Coin” un “Skylė”. Viņš arī sacer un izpilda oriģināldziesmas, kas radušās ilgu meklējumu un atklājumu ceļā. Viņa dziesmu vārdi aptver plašu tēmu loku un atspoguļo niansēto autora pasaules redzējumu – kā audekla rakstu no skumju, mīlestības, prieka un ilgu toņiem un pustoņiem.
Tads Dešuks – apguvis vijoles spēli Viļņas MK Čurļoņa ģimnāzijas stīgu nodaļā un no 2004–2009 mācījies Viļņas koledžā Ritmiskās mūzikas nodaļā. 1997. gadā piedalījies “Republican Domo Svirskis Young Performers Competition” un starptautiskajā vijoļspēles konkursā “Druskininkai 1997”. Viņa skolotāji ir Danute Pomerancaite un Jurijs Mazurkevičs. 2006. gadā Sejny piedalījies ebreju tautas mūzikas un improvizācijas meistarklasēs “Raft musicians” kopā ar Paulu Brodiju (Vācija), Franku Londonu (ASV), Maiklu Alpertu (ASV), Stjuartu Brotmanu (ASV).