29/09/2017-01/10/2017
IV starptautiskais Austrumu mūzikas festivāls.

RUMI FEST – vieta, kur Austrumi satiekas ar Rietumiem

Austrumu un Rietumu satikšanās vieta… Šī vieta pastāv ne tikai kā ģeogrāfisks punkts pasaules kartē, bet arī kā vieta katra cilvēka dvēselē, kur mūsu saprāts satiekas ar jūtām, kur harmoniski līdzās pastāv domas un emocijas.
Māksla, mūzika un dzeja apvieno visus Rietumos vai Austrumos dzīvojošos, augušus dažādās tradīcijās, runājošus dažādās valodās, daudzpusīgus, atšķirīgus un neordinārus. Māksla atklāj Visuma skaistumu, mūsu jūtu un pārdzīvojumu dziļumu, iedvesmo darbībā izpaust savu iekšējo pasauli. Aicinām jūs izbaudīt kopā ar mums šos brīnišķīgos mūzikas un kultūras svētkus, kas no 2017. gada 29. septembra līdz 1. oktobrim jau ceturto reizi notiks viesmīlīgajā Latvijas galvaspilsētā Rīgā.
Lielākā festivāla programmas daļa tiks veltīta Austrumu tradicionālajai mūzikai (persiešu, turku u. c.), ko izpildīs pasaules slavu ieguvuši mūziķi no Irānas un Turcijas. Festivālā būs unikāla iespēja iepazīties ar ļoti dažādu tradicionālo mūzikas instrumentu skanējumu.
 
 

Tā galvenie pasākumi notiks trijās Rīgas koncertzālēs.


29/09/2017 – Rīgas Latviešu biedrības namā – Latifa Bolata (Turcija) koncerts.
30/09/2017 – Rīgas Latviešu biedrības namā – irāņu mūzikas koncerts (klasiskās persiešu mūzikas izpildītāji no Irānas).
01/10/2017 – Kultūras nama “Ziemeļblāzma” koncertzālē – latviešu mūziķa, dziedātāja un komponista Igo (Rodrigo Fomina) akustiskais koncerts.
Festivāla ietvaros paredzēti arī citi kultūras pasākumi.

  • Sūfiju vakari (marts–augusts).
  • Izcilu turku kaligrāfijas meistaru izstādes (augusts–novembris).
  • Pirmajā izstādē, kas paredzēta augustā, ar saviem darbiem piedalīsies kaligrāfi no Konjas Mustafa Inans, Abdurrahmans Depelers un Sejits Ahmets Depelers, kā arī Fatihs Ozkafa un Nurullahs Ozdems no Stambulas.
  • Izstādes laikā notiks divas meistardarbnīcas – ebru un kaligrāfijas mākslā.
  • Otrā izstāde no 28. oktobra līdz 29. novembrim notiks Rīgas Biržas muzeja zālē, kas tiek organizēta sadarbībā ar izcilā kaligrāfijas meistara Ali Kemala Kakana vadīto “Destegül Güzel Sanatlar Merkezi” (Turcija).
  • Izstādē būs skatāmi kaligrāfijas un ebru darbi, miniatūras, keramika, apgleznoti šķīvji. Izstādes laikā notiks kaligrāfijas meistardarbnīca.
  • Ebru šovs.
  • Mevlanas dervīšu skolas (Konja, Turcija) semas ceremonija.
  • Mistiskās sūfiju mūzikas kavallī izpildītāju (Indija) koncerts (jūlijs).
  • Festivāla dalībnieku preses konference.
Festivālu organizē biedrība “AUSTRUMU KULTŪRAS CENTRS”. Biedrības darbības galvenie mērķi ir popularizēt Eiropā Austrumu kultūras tradīcijas un mūziku. Biedrība regulāri rīko dažādus pasākumus – izglītojošus seminārus, labdarības koncertus, mūzikas un dzejas vakarus, kuros piedalās izcili mūziķi no Latvijas un viesi no Lietuvas, Igaunijas, Irānas, Turcijas un citām valstīm. Šie pasākumi domāti visiem, kas interesējas par Austrumu mūziku, dzeju un kultūru. Biedrība nodarbojas arī ar labdarību, palīdzot bērniem bāreņiem, invalīdiem un veciem cilvēkiem.